Медии в САЩ разковаха България и Борисов: Това е най-корумпираната страна в Европа! 22% от парите на хората се губят за рушвети

Медии в САЩ разковаха България и Борисов: Това е най-корумпираната страна в Европа! 22% от парите на хората се губят за рушвети

БЪЛГАРИЯ ТРЯБВА НАЙ-СЕТНЕ ДА ОГРАНИЧИ ПРОБЛЕМА С КОРУПЦИЯТА!

*** Медии на американския елит захапаха родната корупция и премиера****

Докато премиерът се разхожда из САЩ, солидни американски медии „злословят“ по адрес на България.
Със заглавието „България трябва най-сетне да ограничи проблема с корупцията“ солидна статия ни отдели издаваното във Вашингтон „Diplomatic courier“.

То е посветена на корупцията у нас и бягството на чуждия капитал от страната.
Давам избрани цитати:

„В един месец, в който 200 000 българи внезапно загубиха задължителната им автомобилна застраховка, след като кипърското дружество „Olimpic“ се срина, след като Търговският регистър също се срина в продължение на дни и смъртоносна автомобилна катастрофа доведе до оставката на трима министри и на фона на призивите за нови избори, премиерът Бойко Борисов не можеше да си позволи по-лоши новини. И все пак краят на август донесе още по-обезпокоителни новини, чиито последици можеха да затъмнят всички кризи, с които се занимава София: обемът на преките чуждестранни инвестиции в страната бързо спада.“

„Българските бизнесмени коментираха, че сега влизат повече пари от преводи на българи, живеещи в чужбина, отколкото от чуждестранни компании, които правят бизнес в страната. София просто не може да си позволи да рухнат преките чуждестранни инвестиции. Повече от десетилетие след присъединяването на България към Европейския съюз тя има най-ниският БВП на глава от населението в блока. Почти всеки четвърти българин живее в бедност, а изтичането на мозъци е довело до там, че населението се свива по-бързо от която и да е друга държава на планетата“

„Напатилият се премиер Бойко Борисов държи с желязна ръка управлението през последното десетилетие, но ако не може да убеди чуждестранните фирми да се завърнат, той рискува да остави наследство от икономическо и политическо разрушение. Разпадането на СССР остави вакуум в България, препълнен от бивши съветски тайни агенти и криминални „дебели вратове“. Влизането на България в Европейския съюз трябваше да изкорени този проблем, но вместо това ситуацията се влоши.“

„… изглежда, че Борисов и неговият режим са основният проблем. Премиерът е обвиняван, че поддържа връзки със стария съветски елит и отказва да преследва корумпираните и престъпниците. Анализатори дори твърдят, че България на Борисов е „автокрация, в която публичните ресурси и институции се използват, за да обслужват личните интереси на управляващите“, а тези, които не се поддават на тази култура, са преследвани по обвинения. При управлението на Бойко Борисов България е е с репутацията си като най-корумпираната страна в Европа, като приблизително 22% от нейния БВП се губи всяка година.“

Освен системата от „мрежи на стари момчета“ (бел. моя – бившата ком.номенклатура), чрез която българското правителство предоставя благоприятни условия на определени компании в замяна на рушвети, чуждестранните компании трябва да се борят и с двустепенна система, която означава, че западните компании са изправени пред произволни и неоправдани пречки.

„Дори България да осигури на своите чуждестранни инвеститори равни условия, много от тях ще бъдат разтревожени от извънредно ненадеждната съдебна система на страната. Правната система на страната е затрупана от многобройни проблеми – от прекомерната централизация на прокуратурата до независимостта на съдебната система, която позволява на съдиите да се присъединят към корупционните механизми, без да се страхуват от санкции.“

И т.н., и т.н.
Статията освен това обстойно се спира на зависимостите от Русия особено в енергийната сфера и флиртът на София с Москва.

Финалът е ударен за премиера: :
„лятото му на срам може да се превърне в години на позор. / Григор Лилов, Фейсбук

Loading...

Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.