Радев: Прокуратурата осигурява безнаказаност на корупцията във властта

Нищо секретно няма в чата между президента Румен Радев и обвиняемия бизнесмен Пламен Бобоков и, ако прокуратурата го покаже в цялост, ще се види, че в разговора няма нищо нередно.

Това заяви държавният глава във Велико Търново, предаде БГНЕС.

„Единственият начин прокуратурата да покаже, че не действа селективно и манипулативно под нечий диктат, е да публикува пълния чат. В противен случай ще стане ясно, че се режисира поредният медиен скандал около президентството, за да се отвлече вниманието от там, където са тежките проблеми в управлението на държавата“, коментира Радев.

Радев подчерта, че липсата на разследване на „фрапиращите злоупотреби“, стигнали до световните медии и международните служби, показва едно: „Държавното обвинение е подменило конституционната си мисия с тази да осигурява безнаказаност на корупцията по високите етажи на властта“.

Румен Радев отбеляза, че с правителството ще има конфликт, докато проблемите не се решават с „прозрачност на решенията, отговорност, унищожаване на корупцията, стимулиране на бизнеса“.

„Няма да подкрепя бизнеса, който дебелее от обществени поръчки в нарушение на всички правила“, категоричен беше президентът.

Радев отбеляза, че много пъти е лобирал в подкрепа на български фирми в чужбина. „Какво правят чуждите посланици в България – при всяка среща те настояват и отстояват правата на своя бизнес в България.

Президентите какво правят – промотират линията на своя експортно ориентиран бизнес. Винаги когато мога и когато отсрещната страна позволява, вземем със себе си голяма бизнес делегация“, обясни държавният глава.

„Комуникирам по различни начини. Много хора искат среща с мен, искат подкрепа“, допълни той.

По отношение на казуса с храма „Света София“ в Истанбул и желанието на турската власт той отново да стане джамия, Радев отбеляза, че няма как да се месим в работата на съда в южната ни съседка, но „Света София“ трябва „да стане едно място за културна близост, за духовно единение и близост на културите, но да не се посяга на историята на тази църква“.

Източник: Епицентър.БГ

Източник: Bultimes

Loading...

Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.