Роумингът в ЕС отпада, но ето кои са скритите уловки

Роумингът в ЕС отпада, но ето кои са скритите уловки Роумингът в Европейския съюз отпада от 15 юни, но не е изключено към потребителите да има адресирани анонси, които да ги въведат в заблуждение. За това предупреди от ефира на Bulgaria ON AIR Димитър Маргаритов от Комисията за защита на потребителите

Той подчерта, че това може да се случи особено, когато изтичането на договори съвпадне с този нов режим.

Маргаритов припомни на потребителите, че след изтичане на срока договорът автоматично се трансформира в безсрочен и потребителят може да го прекрати по всяко време с едномесечно предизвестие без да дължи такси. “Ако потребителят прецени, че ще сключи нов срочен договор, нека да направи добра преценка дали няма допълнителни услуги като втора сим карта, на която ще трябва 2 години да плаща таксата”, посочи той.

“Ще проследим дали промените в общите условия коректно ще въведат този регламент. 30% от жалбите при нас касаят проблеми с телекомуникационни услуги – различен тип нелоялни практики с предлагането на оферти, които на пръв поглед изглеждат примамливи”, каза още Маргаритов.

На старта на летния туристически сезон у нас от Комисията за защита на потребителите предвиждат превенция и последващ контрол. От май месец са започнали проверки на обектите, в които при предишни проверки са констатирани нарушения. Ще се извършват и проверки в търговските мрежи.

“От този месец започват проверки по цялото Черноморие. Ще взимаме проби от алкохолните напитки, които се предлагат от наливен тип”, отбеляза Димитър Маргаритов. “Добре е потребителите да си набавят всички неща, които са им необходими, за да не им се налага да правят аварийни разходи”, посъветва той и подчерта, че потребителските ни права не трябва да бъдат включвани на летен режим.

В днешния Ден на детето Маргаритов обърна внимание на родителите, че най-много опасни стоки има при детските играчи и дрехи. Той призова за внимание към детайлите.
Източник: blitz.bg

Loading...

Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.