Тарикат захрани банята си с минерална вода от обществен тръбопровод

Мъж от разложкото село Баня реши да се възползва от богатствата на природата и прекара минерална вода до дома си по незаконен начин. Той проектирал банята си така, че чрез тръбопровод до обществена чешма, в нея да тече минерална вода, съобщи struma.com.

Чешмата в селото пък се захранвала от сондаж, представляващ находище, което е изключителна държавна собственост. Така, вместо да харчи стотици левове, за да ходи по курорти, той превърнал дома си в такъв, ползвайки напълно безплатно лечебната вода, която в селото е в изобилие. 

"Добронамерен" съсед обаче разбрал за незаконната инсталация и сигнализирал отговорната институция за кражбата на водата. От Басейнова дирекция "Западнобеломирски регион" веднага направили проверка на място в присъствието на полиция и установили, че действително на първия етаж от къщата се ползвала вода от обществената чешма, без за това да има издадено разрешително.

За да потвърдят съмненията си, инспектиращите наредили и прокопаване с багер, което установило наличие на тръба с диаметър 3/4 цола, която след като била издърпана, се констатирало, че единият от крайщата ѝ излиза от основата на къщата и от нея тече топла вода.

На собственика на къщата бил съставен акт за установеното административно нарушение и заради незаконното водовземане, хитрецът бил глобен с 2 000лв. 

Завчера мина и делото в Районен съд Разлог, където сръчният водопроводчик опита да оспори акта, но съдията бе категоричен и потвърди наложената санкция. 

Разложкото село Баня е едно от най-богатите на минерални извори села в Югозападна България. В момента в община Разлог годишно влизат над 200 хиляди лева от концесионери на минерална вода.

Много обществени сгради в село Баня се отопляват с нея, което пък води до значителни икономии в бюджета на общината. За подобна кражба законът предвижда от 2 000 до 10 000лв. глоба. 

Източник: Факти.БГ

Loading...

Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.